Przedszkole Samorządowe w Drzewicy

POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY

W tym tygodniu "Pszczółki" poznawały różne zawody, w tym celu odwiedziły punkty usługowe znajdujace się w najbliższej okolicy i spotkały się osobami wykonującymi interesujące zawody.

Pani Karolina z zakładu fryzjerskiego pokazała jak ułożyć piękną fryzurę, zapleść  fantazyjny warkocz oraz przypomniała dzieciom podstawowe zasady dbania o włosy. Dziewczynki z entuzjazmem wcieliły się w rolę fryzjerek, natomiast chłopcy za żadne skarby nie chcieli poddać się ich zabiegom:)

Babcia Stasia( babcia Mikłaja i Dawidka)  zaprezentowała dzieciom  pracę krawcowej , "Pszczółki" zobaczyły jak powstaje ubranie, co to jest wykrój, jak wygląda maszyna do szycia- oczywiście największą frajdę sprawiło dzieciom samodzielne szycie na maszynie.

Następnie udaliśmy się kwiaciarni, gdzie przywitała nas Pani Agnieszka- mama Olgi . Dzieci były zachwycone kolorami, zapachami. Pani Agnieszka pokazała nam piękne kwiaty, powiedziała jak o nie dbać , przygotowała też wspaniałą niespodziankę- dzieci mogły samodzielnie ułożyć kosz z kwiatami.  Ten piękny bukiet stanowi teraz ozdobę  naszej sali -DZIĘKUJEMY.

"Pszczółki" poznały również pracę weterynarza. Pania Iwona - mama Zosi podzieliła się z nami ciekowostkami  nt zwierząt , dzieci poznały różne rasy psów i kotów, dowiedziały się jak dbać o swoich pupilków. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się stetoskop i słuchanie bicia serca -sprawdzanie , czy napewno bije? :)

WDZIĘCZNE  "PSZCZÓŁKI" SERDECZNIE DZIĘKUJĄ  WSZYSTKIM,                                                                                            KTÓRZY POŚWIĘCILI IM SWÓJ CZAS I UWAGĘ Uśmiech